Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ керівника апарату
апеляційного суду
Черкаської області
від 15 жовтня 2015 року № 61
ПОРЯДОК
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у апараті апеляційного суду Черкаської області
Цей Порядок визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у апараті апеляційного суду Черкаської області (далі – суд) як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 169.
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого наказом Головного управління державної служби України від 8 липня 2011 року № 164, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 липня 2011 року за № 930/19668.
1.2. Іспит проводиться конкурсною комісією, персональний склад якої затверджується наказом керівника апарату суду. За необхідності голова конкурсної комісії запрошує для проведення іспиту представників інших структурних підрозділів.
1.3. До іспиту допускаються кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посади державних службовців, та кваліфікаційним вимогам до відповідного рівня посади визначеним у посадових інструкція державних службовців апарату суду.
1.4. Особи, документи яких не відповідають установленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється відділом кадрової роботи та державної служби з відповідним обґрунтуванням.
1.5. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», «Про судоустрій і статус суддів», а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів апарату суду.
1.6. Екзаменаційні білети складаються відділом кадрової роботи та державної служби за встановленою формою (додаток 1) та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та два питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів апарату суду (всього 5 питань).
1.7. Залежно від кваліфікаційних вимог до відповідних рівнів посад, з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу апарату суду можливе розроблення кількох варіантів комплектів екзаменаційних білетів. Кількість білетів у кожному комплекті має бути не менше 15.
1.8. Відділ кадрової роботи та державної служби за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.
1.9. Процедура іспиту складається з трьох етапів:
1) організаційна підготовка до іспиту;
2) складання іспиту;
3) оцінювання та підбиття підсумків іспиту.
2. Організаційна підготовка до іспиту
2.1. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.
2.2. Секретар конкурсної комісії проводить із кандидатами інструктаж щодо тривалості та процедури складання іспиту, відповідає на питання стосовно проведення іспиту. Секретар конкурсної комісії має пересвідчитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку – надати додаткові пояснення. Спірні питання вирішуються головою конкурсної комісії.
3. Складання іспиту
3.1. Засідання конкурсної комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше ніж 2/3 її складу. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше ніж троє членів конкурсної комісії.
3.2. Іспит проводиться одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов іспит може проводитися одночасно для кандидатів на заміщення декількох вакантних посад.
3.3. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.
3.4. Іспит складається державною мовою письмово за екзаменаційним білетом, кандидат із запропонованого загального комплекту білетів вибирає один і повідомляє його номер комісії. Після цього отримує від секретаря конкурсної комісії аркуш зі штампом суду.
3.5. Відповідь на питання білета кандидат викладає на аркуші із штампом суду. Перед відповіддю обов’язково вказуються:
1) прізвище, ім’я та по батькові кандидата;
2) номер білета;
3) питання зазначені в білеті та відповіді на них.
Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.
3.6. 3агальний час для підготовки відповіді на питання екзаменаційного білета має становити не більше ніж 60 хвилин.
4. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту
4.1. Для оцінки знань кандидатів використовується п’ятибальна система.
П’ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів апарату суду.
Чотири бали виставляються кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» і достатній рівень знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів апарату суду.
Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.
Два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але у відповіді допустили значну кількість помилок.
Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк або виявили неповне розуміння основних понять нормативно-правових актів, щодо знання яких вони екзаменувалися.
4.2. Підбиття підсумків іспиту здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів до екзаменаційної відомості (додаток 2). Оцінка проводиться всіма членами конкурсної комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата. Оцінки всіх членів комісії за відповідь на одне питання сумуються, із суми цих балів вираховується середнє арифметичне, яке і є оцінкою за відповідь на конкретне питання.
4.3. Після того як конкурсна комісія перевірить всі роботи, секретар конкурсної комісії запрошує кандидатів для оголошення загальної суми балів, яку набрав кожен із них. З результатами іспиту кандидат ознайомлюється під підпис.
4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у відділі кадрової роботи та державної служби.
4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної можливої суми балів вважаються такими, що успішно склали іспит.
4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної можливої суми балів, вважаються такими, що не склали іспит.
4.7. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
4.8. Рішення конкурсної комісії може бути оскаржене керівнику відповідного державного органу протягом трьох днів після ознайомлення з цим рішенням.
4.9. Рішення керівника державного органу може бути оскаржене у порядку, визначеному законодавством. (Відповідно до статті 55 Конституції України, рішення державних органів та посадових осіб можуть бути оскаржені в суді).
Додаток 1
до Порядку проведення іспиту
кандидатів на заміщення вакантних
посад державних службовців
в апараті апеляційного суду
Черкаської області
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова конкурсної комісії
_________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
"___" __________ 20__ року
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ N _____
для складання іспиту кандидатів на заміщення
вакантних посад державних службовців
1. Питання на перевірку знання Конституції України.
2. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу".
3. Питання на перевірку знання Закону України "Про запобігання корупції".
4 - 5. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень структурних підрозділів суду.
Додаток 2
до Порядку проведення іспиту
кандидатів на заміщення вакантних
посад державних службовців
в апараті апеляційного суду
Черкаської області
ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад
державних службовців конкурсною комісією
апеляційного суду Черкаської області
від «___» ____________ 20__ року
№ з/п |
Прізвище, ім'я, по батькові кандидата |
Посада, на яку претендує кандидат |
Категорія посади, на яку претендує кандидат |
Номер білету |
Загальна сума балів |
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
Голова комісії _____________ _____________________
(підпис) ( П.І.Б.)
Члени комісії _____________ _____________________
(підпис) ( П.І.Б.)
_____________ _____________________
(підпис) ( П.І.Б.)
_____________ _____________________
(підпис) ( П.І.Б.)
_____________ _____________________
(підпис) ( П.І.Б.)
Секретар комісії _____________ _____________________
(підпис) ( П.І.Б.)