flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Матері, яка вдавала з себе одиноку, доведеться повернути державі більше 22 тис. грн.

25 жовтня 2018, 10:08

Колегія суддів Апеляційного суду Черкаської області розглянула у порядку письмового провадження апеляційну скаргу на рішення Кам’янського районного суду щодо стягнення надмірно виплачених бюджетних коштів.

В 2011 році жінка звернулася до Управління соцзахисту із заявою про призначення їй допомоги на дитину як одинокій матері та протягом наступних шести років щомісяця отримувала відповідні бюжетні кошти. Хоча фактично вона перебувала у шлюбних відносинах, пов’язаних спільним побутом, з чоловіком, прізвище дитини у свідоцтві про народження було зазначено зі слів матері. Разом з чоловіком та сином жінка проживала в одному домі, який було зареєстровано за ними на правах спільної часткової власності ще з 2011 року на підставі договору купівлі-продажу.

За позовом прокуратури в інтересах держави суд першої інстанції ухвалив стягнути з матері 22 297 грн., що були виплачені їй з бюджету в якості допомоги як одинокій матері.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції жінка подала апеляційну скаргу. Проте Апеляційний суд Черкаської області залишив скаргу без задоволення, а рішення Кам’янського районного суду - без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття і  оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.3 ст. 389 ЦПК України.